Інформація

postheadericon Історія

 

Всіх, хто мандрує з Києва автошляхом у напрямку Дніпропетровська, Донецька чи Кіровограда, відразу на території Кіровоградщини зустрічає ліс - вічнозелені стрункі сосни, ошатні ялини. Це територія Державного підприємства «Олександрівське лісове господарство». А ліс, можна сказати, візитна картка не лише Олександрійського району, а й всієї Кіровоградської області.

ДП «Олександрівський лісгосп» - комплексне господарство, яке, займається охороною та захистом лісу, лісовідновленням та лісовирощуванням, лісозаготівлею та переробкою
деревини.

Господарство було організовано 1989 року на базі Олександрівського, Бірківського та Кримківського лісництв Чорноліського держлісгоспу.
Лісгосп знаходиться у північній частині Кіровоградської області на території Олександрівського
та Новомиргородського районів.

Площа лісгоспу 17798 га.

До складу господарства входять Олександрівське, Бірківське, Кримківське, Червоно-Нерубаївське та Новомиргородське лісництва; нижній склад та цех з переробки деревини Бірківського лісництва.


По видовому окладу переважають дубові насадження, які займають 65% покритої лісом площі; соснові - 11%; інші породи - 24%.

На території лісгоспу 15652 га вкритих лісовою рослинністю земель.

Продуктивність лісу характеризується такими показниками: середній клас
бонітету - II; середній вік - 67 років; загальний запас деревини становить
3120 тис. м3; середній запас на 1га - 205 м3 ; середній щорічний
приріст на1га - 3,3 м .

Лісовідновлення і лісорозведення проводиться на площах до 250 га щорічно. У розсадниках лісгоспу та в теплицях, коробах, пакетах і контейнерах щорічно вирощується близько 2 млн. шт. сіянців деревних порід.

Для реалізації на озеленення вирощується 80 тис. шт. саджанців деревних і чагарникових порід.
У контрольованому середовищі отримують 1 тис. шт. сіянців посадкового матеріалу.

З метою збереження найцінніших природних комплексів на території держлісфонду діють 2 об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного знаxення (заказники „Редьчине" і «Миколаївський») і 13 - місцевого значення. Різними формами заповідності охоплено 729 га.

Розрахункова лісосіка по головному користуванню становить 8,2 тис.м3.

Рубки, пов'язані з веденням лісового господарства, проводяться на площі 920 га об'ємом 38 тис. м3. Підприємство переробляє 1600 м3 деревини. Основною продукцією переробки пиломатеріали обрізні та заготовка пиляна.

Лісгосп займається профорієнтацією учнів Підліснянської, Бірківської, Новоосотської, Староосотської, трьох Олександрівських, Розумівської та Івангородської шкіл, на базі яких діють шкільні лісництва. Школярі не лише вчаться любити і шанувати природу, а й є добрими помічниками лісівників. Вони охоче допомагають збирати жолуді, саджати саджанці, досліджують тваринний та рослинний світ рідного краю.