postheadericon Бірківське лісництво

 

Бірківське лісництво, загальною площею 3096 га, розташоване у центральній частині Олександрівського адміністративного району. Територія лісництва відноситься до південної лісостепової зони і за фізико-географічним районуванням України належить до Південно-Придніпровської височенної області лісостепової зони.

В склад лісництва входять п’ять майстерських дільниць.

Кожного року лісова охорона лісництва проводить заготівлю трьох-чотирьох тонн лісового насіння деревних та чагарникових лісоутворюючих порід. Протягом останніх трьох років кількість вирощених сіянців перевищує п’ятсот тисяч штук. Починаючи з 2006 року і понині значна кількість (300-350 тисяч штук) сіянців головних лісоутворюючих порід – дуб звичайний, сосна звичайна, сосна кримська, липа дрібнолиста, дуб червоний - вирощується в контрольованому середовищі. У перший рік ці рослини досягають стандартних розмірів, що дозволяє економити кошти та час. Навіть за несприятливих погодних умов лісівники мають змогу викопати та пересадити вирощені сіянці для доповнення чи створення лісових насаджень та плантацій. А площа так званих коробів за останні роки збільшилася до 504 квадратних метрів. Лісовідновлення та лісорозведення щороку в лісництві проводиться на площі 60-80 гектарів, а обсяг суцільних рубок складає близько 30 гектарів.

У 2010 році у лісництві було збудовано теплицю для вирощування декоративного садивного матералу. А весною нинішнього року для укорінення живці близько 30 тисяч штук (в асортименті 30 порід) були висаджені у відкритий грунт на дорощування на площі 0,45 гектара. На цій площі через два тижні після висаджування саджанців було встановлено крапельний полив, щоб молоді рослини не мали недостачі вологи у жаркий літній період.

У 2000 році у лісництві було введено в експлуатацію деревообробну дільницю, яка щороку переробляє близько двох тисяч лісоматеріалів круглих і забезпечує роботою чотирнадцять працівників. У нинішньому році поставлене завдання довести випуск та реалізацію товарної продукції до рівня 1,5 мільйона гривень.

На початку цього року у лісництві згідно нормативів облаштовано кімнату пожежного інвентарю. Не перший рік до послуг працівників побутові кімнати та бесідки для відпочинку на території деревообробної дільниці.

Чисельність працюючих у лісництві – 21 особа.

Першим лісничим у лісництві був Анатолій Єфремович Куценко. З травня 1998 року і понині очолює колектив Іван Васильович Гапич. Минулого року обласне управління лісового та мисливського господарства визнало його кращим лісничим Кіровоградщини. А в Україні Іван Гапич ввійшов у четвірку найкращих лісівників.