postheadericon Червоно-Нерубаївське лісництво

 

Ще радянські війська вели бої, звільняючи нашу батьківщину від німецьких загарбників, а жителі Підлісного весною 1944 року розпочали відновлювати лісове господарство. Тоді і відбудували біля села Червоне лісництво, центральна садиба якого була на околиці села, у 85 кварталі.

Керував лісництвом на той час Ткаченко Олексій Іванович . А в селі Кут ( нині селище Лісове) було відновлене Нерубаївське лісництво, керував яким Коваленко Олександр Якович. У середині 50-х років минулого століття на території села Кут розпочалося будівництво військової частини Кіровоград-25 ( нині селище Лісове). Саме тоді і постало питання розформування лісництва, оскільки ліси передались військовим, та перенесення садиби Нерубаївського лісництва.

Дбайливий господар, талановитий лісничий, Олександр Якович, довго вибирав місце для нової садиби лісництва. З часом зупинив свій вибір на околиці лісу, між селами Підлісним та Григорівкою. Цілий рік демонтували садиби господарств та перевозили на нове місце, поставили контору лісництва, квартири для працівників, два двоквартирні будинки, господарчі будівлі. Перевезли на нове місце всі будівлі, реманент на поталу розорення лишався прекрасний яблуневий сад...

Тоді досвідчений лісовод пізньої осені 1958 року вирішує викопати сад і разом з землею десятирічні дерева перевезти на нове місце і посадити. З 1959 року Нерубаївське лісництво стало іменуватися Червоно-Нерубаївським, яким керував Коваленко Олександр Якович аж до 1976 року, поки не вийшов на заслужений відпочинок. А лісничий Червоного лісництва Ткаченко Олексій Іванович продовжив свою діяльність у Богданівському лісницві.

З 1976 по 1982 роки Червоно-Нерубаївське лісництво очолював Гончаров Дмитро Матвійович. З 1982 по 1986 рік - Хомич Анатолій Володимирович, з 1986 по 1992 рік – Карлашевич Сергій Михайлович, з 1992 по 1997 - Коваленко Андрій Іванович, з 1997- 2009 – Вовченко Григорій Іванович, у 2009-2010 роках - Цимбал Олександр Сергійович, з 2010 року лісництвом керує Фіалковський Володимир Ілліч.
Проходить час, міняються керівники Червоно-Нерубаївського лісництва, старі приміщення поступово змінилися на нові - сучасні, добротні. От і контору лісництва побудували нову, сучасну, передбачили всі зручності для людей, які там працюють. У кабінетах сучасна техніка та вишукані меблі.

У лісництві зараз працює 19 осіб. З 2010 року було створено дві лісорубні бригади ,а пізніше і йде одна. Середньомісячна зарплата за 201 1 рік становить 2572 гривні.

У 2011 році посаджено нових лісів 30,3га, на зрубах – 17 га зроблено догляд за лісовими культурами ручним способом - 12 га та механізовано - 96га.Було проведено хімічний догляд за новими лісами на площі 30 га.

На лісорозсаднику восени вперше за останні роки було висіяно дуб звичайний на площі 0.49 га та супутні породи на площі 0,1 5 га. Станом на сьогодні сіянці дуба звичайного досягли стандартних розмірів.

За минулий рік було заготовлено лісопродукції від рубок головного користування та

проміжних рубок 16800мЗ, за 6 місяців цього року - 8443мЗ, у тому числі: пиловника - 2992мЗ, тєхсировини - 523 1 мЗ. Дана лісопродукція в основному реалізована ПАТ "Інтерресурси", дрова реалізовані населенню.

У кінці жовтня минулого року було завершено будівництво двохповерхової контори.

У 201 1 році контора була утеплено, зроблено ремонт амбар-магазину. Планується

будівництво гаража та дров'яника. На території садиби було проведено озеленення - висаджено куші ялівцю козацького, самшиту, туї вересковидної та квіти Недалеко від контори створено рекреаційний пункт "Бесідки".

У липні на лісорозсадник проведено воду із урочища "Колодязі" довжиною 1 км.

Виготовлено та встановлено квартальні стовби по майстерських дільницях.

Проведено ремонт рекреаційних пунктів та встановлено нові інформаційні стенди.

У квітні лісництво приймало учасників обласної акції "Майбутнє лісу в твоїх руках", які заклали новий парк. А у червні лісництво відвідали учасники Всеукраїнського зльоту шкільних лісництв.