postheadericon Лісгосп

 

Коротка характеристика підприємства

 

Олександрівський район розташований в північній частині Кіровоградської області на площі 17798 га. Відстань Олександрівки від Кіровограда - 56км, від Києва - 250км. Район має кордони з Кіровоградським, Новомиргородським, Знам'янським районами в Кіровоградській області, та з Кам'янським, Чигиринським районами Черкаської області.

Найбільша довжина району із сходу на захід складає 40км, а з півночі на південь - 36 км.

Кількість населення району станом на 1 січня 2005 року складає 36,0 тис. чол.

Адміністративним центром району є смт. Олександрівка. Олександрівський район територіально розподілений на 20 сільських 2 селищні ради. Кількість населених пунктів - 52. Кількість підприємств в районі всього нараховує - 266. Одним із таких підприємств є ДП «Олександрівський лісгосп»

Державне підприємство «Олександрівське лісове господарство» входить до складу Кіровоградського обласного управління лісового господарства.

ДП «Олександрівський лісгосп» створений на базі Чорноліського держлісгоспу 02 жовтня 1989 року згідно наказу Міністерства лісового господарства №24 від 02.10.1989 року.

Згідно лісорослинного районування територія лісгоспу відноситься до південної лісостепової зони і за фізико - географічним районуванням України належить до Південно-Придніпровської височиної області лісостепової зони.

Клімат району помірно теплий, відзначається короткою, малосніжною, порівняно нехолодною зимою, сухим літом і помірною кількістю опадів.

За характером рельєфу являє собою рівнину, для якої характерна значна розсіченість рельєфу і наявність яружно-балкової мережі.

Переважаючими типами ґрунтів є опідзолені ґрунти на лесовидних породах, а серед них сіра опідзолена середньоглеєва, темно сіра опідзолена важкоглеєва, та опідзолений важкоглеєвий чорнозем.

Територія лісгоспу розташована в басейні р. Інгулець. За ступенем вологості більша частина ґрунтів відноситься до свіжих.

До складу ДП «Олександрівський лісгосп» входить - 5 лісництв (Олександрівське, Бірківське, Кримківське, Червоно-Нерубаївське та Новомиргородське), нижній склад та цех переробки деревини Бірківського лісництва.