postheadericon Новомиргородське лісництво

 

 

images/lg/novom.jpg

Новомиргородське лісництво, загальною площею 3405,0 га, входить до складу ДП «Олександрівське лісове господарство» і розташоване в південно-східній його частині на території Новомиргородського, Маловисківського та Олександрійського адміністративних районів.

Новомиргородське лісництво було створено (відновлене) в жовтні 1996 року. Очолив його лісничий Скляренко Петро Іванович.

 

Тоді було проведено ревізію всіх лісових насаджень, площею 2813 га. Працівники лісової охорони зайнялись лісовідновленням, охороною лісів Держлісфонду, а також колгоспними лісами, частина яких була передана до Оникіївського ДЛГ. У лісництві проводили реалізація продукції цеху переробки деревини, яку привозили з Оникієво. А у грудні 1996 року, після проведення всіх підготовчих робіт, було відкрито власний цех переробки деревини. Сировина поставлялась з верхнього складу лісництва від рубок догляду за лісом. Лісоматеріали з інших лісництв не возили.

Цех запрацював, збільшилась реалізація. Кількість працюючих в лісництві збільшилась до 32 чоловік. Лісництво створило робочі місця для жителів Новомиргорода.

Контора лісництва знаходиться в м. Новомиргород, районному центрі Кіровоградської області, на відстані 80 км від контори лісгоспу.

Територія лісництва розділена на 4 майстерських дільниці.

На сьогоднішній день робота лісництва спрямована на вирощування садивного матеріалу для лісорозведення, а також вирощування декоративних порід для озеленення.

У нинішньому році створено:

- 30,0 га захисних насаджень;

- 1,0 га плантації новорічних сосон;

- 100,0 тис шт. зелених черенків декоративних рослин.

Після переведення лісничого Скляренка П. І. на посаду інженера в Оникіївський ДЛГ в 1998 р., лісничим було призначено Сташенка Василя Павловича, агронома за освітою. Сташенко В. П. людина ділова і діяльна, крім основної діяльності займався організацією підсобного господарства: розведенням риби у водоймищі Котовки, вирощуванням гусей.

У 1998 році лісництво було передано як виробничий підрозділ Кіровоградському обласному управлінню лісового господарства.

У 2000 році лісництво очолив Шпак Василь Парфентійович. Він велику увагу приділяв переробці деревини, охороні лісових насаджень, займався лісорозведенням.

У 2002 році на посаду лісничого було призначено Добровольського Олександра Володимировича. Молодий енергійний керівник розвив бурхливу виробничу діяльність. Поряд з лісорозведенням велику увагу приділяв цеху переробки деревини. Обсяг реалізації продукції складав тоді більше 700 тис грн. за рік.

У 2006 році лісництво було переведено як структурний підрозділ до Оникіївсього ДЛГ. Тоді на посаду лісничого був переведений лісник Оникіївсього ДЛГ Васіч Петро Васильович, який продовжував справу свого батька, лісівника з 30 річним стажем. Основну увагу керівник приділяв проблемам лісового господарства.

У 2007 році лісничим було призначено Федоренка Віталія Івановича, спеціаліста з 17 річним стажем. Знайомий з тонкощами роботи в лісовій галузі, він приділяв велику увагу охороні лісу, лісовідновленню та лісорозведенню.

У 2008 році, після переведення Федоренка В. І на посаду директора Голованіського ДЛГ лісництво очолив Ільченко Андрій Миколайович.

У 2009 році по сьогоднішній день посаду ліничого займає Андрощук Сергій Дмитрович. Він - людина, яка присвятила все життя роботі в лісовому господарстві.