postheadericon Олександівське лісництво

 

Олександрівське лісництво, загальною площею 3053 га, розташоване в північній частині на території Олесандрівського адміністративного району.

Ліси лісництва діляться на хвойні, твердолистяні та мішані насадження.

Санітарний стан лісництва в даний час слід вважати задовільним. Щороку на площі близько 10-15 га проводяться суцільно-санітарні рубки та рубки головного користування.

Працівники лісництва щороку проводять відновлення та відтворення лісів на площі близко 50 га. Відтворення лісів проводиться на землях, які передаються від селищних та сільських рад та на галявинах, які числяться за лісництвом. Для того, щоб провести посадку лісу, спочатку здійснюють механізований обробіток грунту, застосовують глибоке рихлення грунту, і тільки після цього після чого працівники лісництва та учні шкільних лісництв висаджують сіянці вирощені у лісорозсаднику лісництва.

Лісорозсадник займає площу 2 га, яка ділиться на шкільне та тепличне відділення, площею 0,5 га, та посівне відділення, площею 1,6 га. У посівному відділенні проводиться посадка лісового насіння, яке до весни зібрали працівники лісництва, учні шкільних лісництв та населення. У тепличному відділенні працівники лісництва проводять жицювання кущів та дерев декоративних порід, в кількості 30-40 тисяч живців щороку, які через рік пересаджують у шкільне відділення для подальшої реалізації.

Декоративні дерева та кущі навесні та восени користуються великим попитом у населення. Майже в усіх куточках Олександрівки можна побачити наші саджанці, які прикрашають адміністративні споруди та житлові будинки людей. В асортименті - ялівці різних форм, туї, спіреї різних форм, форзиції, барбарис та дейції. Також лісництво вирощує новорічні ялинки.

Переважаючі шкідники лісу - сосновий шовкопряд, звичайний сосновий пильщик, рудий сосновий пильщик, сосновий п'ядун, дубова листовійка. Переважаюча хвороба лісу - коренева губка.

За лісництвом закріплені чотири шкільні лісництва - Олександрівські школи №2 та №3, школи Нової Осоти та Старої Осоти. Учні шкільних лісництв щороку виконують у лісництві великий обсяг робіт - проводять посадку лісових культур, доповнюють лісові культури, збирають лісове насіння, проводять ручний догляд за лісовими культурами.

Колектив Олександрівського лісництва складає 44 чоловіка, це -лісова охорона, працівники нижнього складу, водії, трактористи, сторожі - переважно молодь. Колектив згуртований, дружний. Середня заробітна плата по лісництву складає 2400 гривень.

Обсяг реалізованої продукції за 6 місяців 2011 року складає більше як 2 млн. гривень. Свою продукцію лісництво реалізує постійним споживачам на внутрішньому ринку і за кордон.

Вже рік, як керує лісництвом Уфімцев Олексій Олександрович. Потяг до лісу у нього з дитинства, тому і вибрав цей шлях. У 2005 році закінчив Лубенський лісовий технікум, а у 2009 році - Національний університет біоресурсів і природокористування, здобув вищу базову освіту за напрямом лісове та садово-паркове господарство. Починав свій трудовий стаж і з лісника, потім працював старшим майстром, і вже в 25 років став лісничим.