Інформація

postheadericon ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ХВОЙНИХ НАСАДЖЕНЬ В ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ПЕРІОД ОБГОВОРИЛИ НА СПІЛЬНІЙ НАРАДІ

1 грудня 2021 року у Кіровоградському обласному управлінні лісового та мисливського господарства провели  нараду з питань охорони хвойних насаджень від незаконих рубок у передноворічний період 2021 року.

Детальніше...

postheadericon З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

Сьогодні відзначаємо професійне свято наших захисників – День Збройних сил України.
Збройні сили України – це справжня гарантія державного суверенітету! Вже восьмий рік українські воїни стримують агресію проти нашої держави. Роблять це віддано, хоробро й маючи безумовну моральну перевагу: наші чоловіки та жінки у лавах Збройних сил захищають свободу на вільне майбутнє українського народу. І ми  завжди будемо вдячні їм за службу.

Українці завжди пам'ятатимуть і воїнів, які віддали життя за Україну, захищаючи справедливу долю для нашого народу. Повага до подвигу наших героїв є абсолютною на всій території держави!Попереду – тільки перемоги та звитяга!
Слава Україні!

postheadericon ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК З ВЛАСНИХ ПЛАНТАЦІЙ ЛІСНИЦТВ

Розпочався продаж новорічних хвойних дерев  на території структурних підрозділів Олександрівського лісгоспу.Нагадуємо, що ялинки, сосни вирощені  спеціально на плантаціях новорічних ялинок, і ніякої шкоди лісовим насадженням при їх заготівлі не завдається.

Детальніше...

postheadericon ОСІННІ ЛІСОКУЛЬТУРНІ РОБОТИ ЗАВЕРШЕНО

Лісництвами  ДП «Олександрівське  ЛГ»  завершено  проведення  лісокультурних   робіт.  Проведено  ручні та  механізовані  догляди  за  лісовими  культурами.   Заготовлено   якісного  лісового  насіння  3889,5 кг з  20  деревних  порід.  В  лісорозсадниках   висіяно  лісового  насіння  на  площі  0,50га.   По  підсумках  осінньої  інвентаризації   вирощено  стандартних  сіянців  в  кількості  641 тис.шт.  Цього  вистачить  для  проведення  весняної  лісокультурної  компанії  2022 року.  Середня  приживлюваність  трьохрічних  лісових  культур  становить    на  зрубах  87,6% (при плановій  76,3%),  а  захисні  -86,7% (при плановій 73,3%).     Переведено  лісових  культур  в  покриту  лісом  площу  -  168,6 га.

Для  озеленення  лісгосп  виростив   в   шкільних   відділеннях  лісорозсадників  65,4 тис.шт. декоративних  саджанців  в   широкому  асортименті.   Найбільшим  попитом  користуються  ялина  колюча ф.голуба,  ялина звичайна,  ялівці  різних  форм,  туї,  барбариси,  самшит вічнозелений.  Реалізовано   16,7 тис.шт  саджанців  на  суму  1459,3 тис.грн.   Розпочинається   передноворічна  реалізація  новорічних  ялинок   заготовлених  на спеціально  вирощених   плантаціях.

 Інженер  лісових  культур Микола  Петренко


postheadericon РОБІНІЯ ЗВИЧАЙНА – ІНВАЗІЙНИЙ ВИД ЧИ ЦІННИЙ ВИД ДЛЯ ЛІСОРОЗВЕДЕННЯ?

Останнім часом особливої актуальності набувають пошуки відповіді на питання чи варто вводити у лісові культури інтродуковані види деревних рослин. Багато суперечливої інформації надходить щодо робінії звичайної або акації білої.

Детальніше...

postheadericon Голова Держлісагентства Юрій Болоховець про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі

 Тезисно про головне:

1. ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ВИСТУПАЄ ЗА НЕДОПУЩЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ У ЛІСОВОМУ СЕКТОРІ.

Підкріплюємо слова реальними діями. Наша команда ініціювала внесення лісгоспів до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, згідно з урядовим законопроектом №4020 «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток №5). Крім цього, Лісовий кодекс України у частині 2 статті 16 трактує, що ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України «Про державно-приватне партнерство», зокрема об’єктами концесії згідно із Законом України «Про концесію».

Детальніше...

postheadericon ВАКЦИНАЦІЯ ЯК СПОСІБ ЗАХИСТУ ВІД COVID-19

На порядку денному виробничої наради, що днями відбулась у ДП "Олександрівський лісгосп"    - вакцинація працівників підприємства.

Детальніше...

postheadericon 9 ЛИСТОПАДА УКРАЇНЦІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Упродовж століть українська мова зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку багатьох держав. Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітала, її носіїв  ставало все більше. Особливо тішить, що зараз молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні.

А цього року Верховна Рада України ухвалила проєкт закону про українську мову, який передбачає обов'язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя.

Іван Франко говорив, що мова росте елементарно, разом з душею народу. Тож збагачуймо свою рідну мову, адже без неї жодна людина не здатна почуватись повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.Шануймо, прославляймо та популяризуймо українську мову!

postheadericon У ДЕКОРАТИВНИХ РОЗСАДНИКАХ ЛІСНИЦТВ ВИРОЩУЮТЬ РОСЛИНИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ

Олександрівське лісове господарство перебуває на повному фінансовому самозабезпеченні, і в сучасних умовах просто зобов’язане бути хорошим менеджером - аби забезпечити повноцінну роботу, шукати шляхи додаткових фінансових надходжень, а отримані кошти  направляти на  розвиток лісового  господарства, придбання техніки та удосконалення обладнання, виплату заробітної плати працівникам.

Детальніше...

postheadericon З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ У БІРКІВСЬКОМУ ЛІСНИЦТВІ

4 листопада 2021 року начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства  Наталія Ревенко з робочим візитом  відвідала державне підприємство «Олександрівське лісове господарство».

Детальніше...

postheadericon ДО УВАГИ МИСЛИВЦІВ: РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ НА ДИКИХ ПАРНОКОПИТНИХ ТВАРИН

Старт сезону - 6 листопада 2021 року. Днями полювання на кабана та козулю  є субота і неділя. Полювання має проходити лише в рамках закону!

Детальніше...