postheadericon З КОРИСТУВАЧАМИ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ОБГОВОРИЛИ АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

Нарада з питань ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь Кіровоградщини та проведення сезону полювання 2018/19 рр. пройшла під головуванням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко.

Від користувачів мисливських угідь в обговоренні взяли участь представники державних лісогосподарських підприємств, Українського товариства мисливців та рибалок, ФСТ «Динамо» і громадської організації «ТМР «Сапсан». Серед учасників наради був екс-голова Державного комітету лісового господарства України, віце-президент громадської спілки «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь" Віктор Червоний, який ознайомив присутніх зі станом ведення мисливського господарства в Україні й дав порівняльну оцінку ведення мисливського господарства в країнах ЄС.

У ході наради заступник начальника обласного управління - начальник відділу мисливського господарства та використання лісових ресурсів Олександр Кваша інформував присутніх про стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь.

За словами доповідача, площа наданих у користування мисливських угідь області становить 1 960 тис. га, охорону державного мисливського фонду здійснюють 207 єгерів. Нинішнього року під час спільних охоронних заходів представниками державної лісової охорони, екологічної інспекції та УТМР складено 64 протоколи.

О. Кваша зауважив, що в 2018 році чисельність дикого кабана в мисливських угіддях Кіровоградщини майже вдвічі менша за оптимальну, що пояснюється вжиттям заходів по недопущенню розповсюдження збудника африканської чуми свиней упродовж попередніх років. Співвідношення чисельності козулі до оптимальної становить 84 відсотки. Чисельність оленів благородних і плямистих у 2,6 раза вища за оптимальний показник. Щільність лисиці на тисячу гектарів – три голови.

Звертаючись до учасників наради, О. Кваша нагадав про необхідність приділяти особливу увагу проведенню щоденного спостереження за клінічним станом диких кабанів у разі виявлення загиблих або підозрілих на захворювання тварин і протягом години інформувати про це відповідні установи.

У ході заходу було детально обговорено питання, які стосуються охорони державного мисливського фонду та боротьби з браконьєрством.

Присутні на нараді розглянули Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин.

 Підбиваючи підсумки наради, начальник управління Наталія Ревенко звернулась до користувачів мисливських угідь щодо забезпечення підгодівлі диких мисливських тварин у зимовий період задля збереження популяції дичини. А також запропонувала провести спільне засідання на базі Оникіївського лісгоспу з обміну досвідом проведення просвітницької роботи з метою поширення серед громадськості знань про мисливське господарство.