postheadericon Як не спалити ялинку на Новий рік

У зимовий період рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості загиблих на пожежах у житловому секторі. Особливо у час новорічних свят - люди часто стають недбалі щодо елементарних правил пожежної безпеки.

 

- Якщо ялинку встановити неправильно, та ще й використовувати пошкоджені  електрогірлянди, то пожежа може поширитися по кімнаті за лічені хвилини, - зазначають в обласному ГУ ДСНС України.

– розміщуйте ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів;

– не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, журнальний столик тощо); – поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його; – на ялинку забороняється встановлювати свічки, бенгальські вогні, прикрашати її легкозаймистими матеріалами; – не використовуйте несправні або саморобні електрогірлянди; – в жодномуу разі не запалюйте біля ялинки бенгальські вогні, інші піротехнічні вироби; - пам’ятайте: використовувати в приміщенні піротехніку заборонено; – діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати;– із метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.

При виникнені пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.