postheadericon Пожежа – лихо для природи

Ліс є чи не найпопулярнішим місцем відпочинку в теплу пору року. Але саме в цей період спостерігається збільшення кількості лісових пожеж. Це зумовлено сухою погодою та недбальством людей, які не турбуються про те, аби своїми діями не викликати пожежу.

Нерідко народні гуляння закінчуються страшним лихом для природи та величезною проблемою для лісівників та вогнеборців.

Лісова пожежа, особливо в хвойних лісах, є дуже складною в гасінні і потребує багато часу та коштів для ліквідації. Також слід пам’ятати, що під час гасіння лісової пожежі знижується захищеність району від пожеж, адже екіпажі ДСНС задіяні в ліквідації загоряння не зможуть відреагувати в разі виникнення надзвичайної ситуації в іншому місці.

Про шкоду для природи годі й казати, адже кожна пожежа- це величезна кількість знищених тварин, птахів, комах та рослин, а знищені пожежею ділянки ще  довго будуть відновлюватися після пожежі.

Саме тому необхідно дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Зокрема не випалювати траву в полях та лісосмугах, а при виявленні таких паліїв- звертатися до поліції, пожежників або лісової охорони. Варто нагадати, що за порушення правил пожежної безпеки передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Лісівники закликають дотримуватися простих правил пожежної безпеки:

  • у пожежнонебезпечний період не влаштовувати багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з сухою травою, а також під кронами дерев;
  • не кидати сірники та недопалки, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;
  • перед тим, як піти з відпочинку, ретельно засипати багаття землею або заливати водою до повного згасання;
  • не залишати в місці відпочинку скляний посуд, адже він може виступити в ролі лінзи і викликати займання ;
  • не засмічувати ліс побутовими відходами.

  Інженер з охорони і захисту лісу

ДП «Олександрівське лісове господарство»

Борота Д.В.