postheadericon 15 травня відзначається Міжнародний день захисту клімату

Щорічно в усьому світі 15 травня відзначається Міжнародний день захисту клімату. Заснування цього екологічного свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати  клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Зміна погодних умов на планеті, природні катаклізми, глобальне потепління та підвищений  вміст озону в атмосферному шарі – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, негативно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

До числа основних проблем, які ведуть до незворотних кліматичних змін на планеті, відноситься підвищення концентрації парникових газів в атмосфері. Вперше це явище обговорювалося на світовому рівні в 1992 році – на Саміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники  понад 180 країн світу  підписали рамкову Конвенцію ООН про зміну клімату (РКЗК). Це угода визначила загальні принципи дій держав, які спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

Працівники ДП «Олександрівський лісгосп» крім відновлення та створення нових лісів, проводять озеленення шкіл, населених пунктів, через шкільні лісництва прививають любов до природи учням, проводять бесіди з населенням щодо відповідального відпочинку, а саме про засмічення масивів побутовим сміттям та пожежної безпеки.

Давайте разом  оберігати наше майбутнє, свідомо ставитися до стилю свого життя, охороняти навколишнє природне середовище, адже збереження клімату Землі залежить  від кожного жителя планети.