postheadericon Обережно, змії!

З приходом тепла більшість людей намагаються вибратися для відпочинку на природу. Відпочивальникам важливо знати не лише правила пожежної безпеки в лісі, але і про небезпеку, що становить лісова фауна. Особливу небезпеку в літній сезон становлять змії.

Слід пам’ятати, що змії атакують лише для самозахисту, тому при зустрічі не потрібно робити різких рухів та дратувати змію. На відпочинок варто вирушати в широких штанях та у високому взутті, адже це може захистити від укусу. Варто захопити з собою мобільний телефон, щоб, у разі необхідності, можна було викликати медичну допомогу. Якщо не вдалося уберегтися від укусу, можна спробувати негайно відсмоктати отруту за допомогою склянки. Для цього у порожнину скляного посуду вводять запалений гніт, швидко обводять ним посудину і негайно прикріплюють до ранки. Якщо процедура виконана правильно, тканина тіла втягується у порожнину банки. Якщо склянки не знайшлося, то можна це зробити і ротом, але за умови, що у ротовій порожнині відсутні ранки, порізи чи інші порушення цілісності слизової оболонки.

Надання першої медичної допомоги не зможе повністю видалити всю отруту, тому потрібно потерпілого якнайшвидше слід доставити до лікарні. Якщо укус прийшовся на ногу, то транспортування слід здійснювати на носилках.

Після укусу змії забороняється:

  • Накладати джгут, оскільки він може призвести до некрозу тканин в зоні укусу та подальшу гангрену;
  • Робити надрізи для видалення отрути (вони є неефективними і лише спричиняють кровотечу);
  • Припікати місце укусу, адже під час укусу отрута проникає глибоко під шкіру, що унеможливлює її знищення температурою;
  • Прикладати компреси, особливо зігріваючі;
  • Вживати алкоголь, оскільки він пришвидшує розповсюдження отрути організмом та уповільнює її виведення;

Лісівники Олександрівського лісгоспу бажають вам приємного та безпечного відпочинку в лісі та ще раз нагадують про важливість дотримання правил безпеки в лісі.