postheadericon Відбулося засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Наталії Ревенко 2 жовтня відбулося засідання колегії. На порядку денному розглядалися окремі питання ведення лісового господарства підприємствами Кіровоградщини.

 Як зазначив перший заступник начальника управління – головний лісничий Олег Середюк, на території лісового фонду лісогосподарських підприємств налічується 56 об’єктів та територій природно-заповідного фонду  загальною площею 22215,72 га, у тому числі загальнодержавного значення - 11 об’єктів загальною площею 4008 га, з них дендрологічні парки - 1 об’єкт площею 109 га, заказників - 8 об’єктів площею 3889,9 га, пам’ятки природи - 2 об’єкти площею 9,1 га, місцевого значення - 45 об’єктів загальною площею 18207,72 га, з них регіональний ландшафтний парк – 1 об’єкт площею 8239,7 га, заказники – 19 об’єктів площею 8414 га, пам’ятки природи – 10 об’єктів площею 77,22 га, заповідні урочища – 15 об’єктів площею 1476,8 га. На утримання об’єктів ПЗФ у 2019 році витрачено 6516,7 тис. грн.

Заступник начальника управління Олександр Кваша, виступаючи, відмітив, що нинішнього року лісогосподарськими підприємствами проведено реконструкцію лісових автомобільних доріг протяжністю 4,7 км. Зокрема, Голованівський лісгосп реконструював 1,7 км доріг, Олександрівський лісгосп - 1 км і Чорноліський лісгосп - 2 км.

 Головний спеціаліст з питань персоналу Світлана Плохотнюк інформувала про стан роботи з кадрового забезпечення підприємств лісового господарства і стан ведення військового обліку та бронювання військовозобов'язаних. Відмічалось, що штатна чисельність працівників у лісгоспах становить 957 місць, фактична чисельність працівників – 883 особи, з них державної лісової охорони - 324 особи.

Повністю виконано плани по підвищенню кваліфікації працівників і спеціалістів лісогосподарських підприємств в «Укрцентркадриліс», 11 майстрів лісу пройшли навчання в Чорноліській лісній школі. Робота з юними лісівниками проводиться в 37 шкільних лісництвах, у них навчаються 921 учень.

Учасники засідання ознайомились із результатами міжнародного лісівничого конкурсу «Молодь у лісах Європи» та всеукраїнського зльоту шкільних лісництв, на яких минулого тижня гідно виступили юні лісівники Кіровоградщини. У їхньому здобутку – гран-прі республіканського конкурсу та друге місце, зайняте на міжнародних змаганнях. Наталія Ревенко від імені колег висловила вдячність юній лісівничій зміні та вчителям шкільних лісництв за підвищення іміджу лісової галузі Кіровоградщини на європейському та всеукраїнському рівнях.

Перед присутніми було поставлено завдання щодо посилення охорони державного мисливського фонду у зв’язку зі збільшенням навантаження на мисливські угіддя починаючи з 12 жовтня, коли відкриється сезон полювання на фазана, а також стосовно належного проведення осінньої ревізії лісових обходів.