postheadericon Дубові ліси - наступним поколінням

У всі часи дуб був в пошані людей. Велетенське потужне дерево з розлогою кроною вважається символом мужності, сили, благородства.

Але росте дуб дуже повільно, і пройде не одне десятиліття, коли з маленької насінини - жолудя, виросте могутній статний красень.

Щоб виростити  цілий дубовий ліс, в лісовому розсаднику Олександрівського лісництва розпочалися роботи  по підготовці до висівання жолудя  дуба звичайного, якого  цієї осені  зібрали більше 3000 кг.  Зібраним насінням планується  засіяти 0,65га. Лісонасіннєва  практика  показала, що осінній посів - більш вдалий. На площі, яка була під паром, спочатку проводиться механізований обробіток  грунту. Висівають  відбірне  насіння  - вручну,  розмітку  рядків  проводять  під шнур, ширину міжрядь  регулюють  маркером.

На перших порах  росту, маленький дубочок  розвивається  активно,  і,  спостерігати за ним  з самого народження, дуже цікаво. Зараз у розсаднику зростають  сіянці  дуба  1-2  річного віку.  Запас сіянців  створюється  на  кілька років наперед,  аби забезпечити  потребу підприємства  власним стандартним садивним матеріалом на той випадок, коли наступні роки не врожайні на жолудь. Весною, таким  сіянцям   дадуть  нове  життя  на лісових ділянках, і безперервний  процес вирощування  лісу  продовжиться.