postheadericon Протидії незаконним рубкам лісу – одне з пріоритетних завдань!

28 січня представники лісової охорони ДП «Олександрівського лісгоспу»  спільно з представниками правоохоронних органів Олександрівського та Новомиргородського районів, на виконання Комплексного плану спільних заходів щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг на території області від незаконних порубок та пошкодження шляхом підпалу, провели нараду та обговорили напрямки подальшої роботи.

Наради проходили у Червоно-Нерубаївському лісництві  та у відділені Новомиргородської поліції, за результатами яких було розроблено графіки спільних патрулювань лісових масивів та низку заходів з протидії незаконним рубкам. Визначено алгоритм швидкого реагування на випадки порушення лісового законодавства і створено робочі групи швидкого реагування.

Працівники лісового господарства пояснили присутнім порядок приймання та відпуску лісопродукції, використання електронного обліку та супроводжувальних документів. Цей механізм лісівники продемонстрували на практиці, прямо на лісосіці, як здійснюється електронний облік деревини, який вигляд мають певні сортименти деревини і як можна зчитати інформацію з бирки за допомогою смартфона. Маркування деревини полегшує роботу лісовій охороні та працівникам правоохоронних органів з виявлення незаконно добутої сировини.

Лісовим кодексом України визначено, що ліси України є її національним багатством, тому сучасні ініціативи та плідна робота учасників заходу допоможуть зменшити обсяг незаконних рубок деревини та з її незаконним обігом.