postheadericon Позиція ДП "Олександрівський лісгосп" щодо дій правоохоронних органів

15.04.2020

13 квітня на офіційному веб-сайті прокуратури Кіровоградської області оприлюднена інформація, відповідно до якої головному лісничому державного підприємства «Олександрівське лісове господарство» працівниками ДБР оголошено підозру за ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України (вчинення службової недбалості), що потягло скоєння незаконної порубки та завдало шкоди на суму 269 тис. грн.

Адміністрація підприємства «Олександрівський лісгосп» категорично не згодна із наведеними звинуваченнями, вважає такі дії  правоохоронців упередженим ставленням до лісівників.  Зокрема, приводом для оголошення підозри послужили матеріали перевірки Державної екологічної  інспекції в Кіровоградській області,  що проведена на початку березня поточного року. На думку інспекторів, при відведенні насаджень в одну із рубок, підприємство використало неповірений прилад для визначення площі ділянки, встановило пікетні стовпи нестандартної форми та невірно визначило висоту 9 модельних дерев. Навіть не потрібно бути фахівцем лісового господарства, аби зрозуміти абсурдність наведених звинувачень у незаконній рубці. При цьому спеціалісти  лісгоспу надали  власні заперечення та спростування так званих  «порушень», належним чином обґрунтувавши власну позицію, які так і не були враховані інспекторами.

На суб’єктивне переконання контролюючого органу, все це в сукупності потягло незаконну видачу лісорубного квитка та обумовило незаконність рубки 121 дерева самосіву клену американського, із яких близько половини дерев мали діаметр пня від 6-18 см. Вказана рубка стосувалась виконання догляду за узліссям, тобто дерева гілками  заважали суміжному землекористувачу – орендарю сільськогосподарських земель. За результатами призначеного  лісогосподарського заходу  планувалось заготовити 18 куб.м. дров’яної деревини.

На даний час  підприємством скеровано позов до Кіровоградського окружного адміністративного суду щодо скасування неправомірних вимог припису екологічної інспекції. У найближчий час планується звернутися до суду щодо скасування підозри головному лісничому. Посадові особи підприємства  вживатимуть максимальних заходів щодо обґрунтування законності власних дій, відстоюванні репутації та належного виконання службових обов’язків.

У зв’язку з чим переконливо просимо правоохоронні органи та екологічну інспекцію  фахово та об’єктивно  підходити до оцінки призначення лісогосподарських заходів, та утриматись від перекручень та маніпуляції при подачі інформації суспільству.