postheadericon ВІЧНОЗЕЛЕНИЙ СЕКРЕТ НОВОРІЧНИХ ХВОЙНИХ

Один раз на рік, ближче до осені, листяні дерева змінюють колір свого листя. А пов’язано це з тим, що кореневій системі листяних дерев  брати поживні речовини, щоб зберегти свій зелений покрив, немає звідки.

Тому в силу вступають адаптивні процеси і дерева скидають листя. Але, навіть у зимовий час  листяні породи  поступово продовжують вбирати з грунту поживні речовини, щоб навесні знову запустити процес фотосинтезу. 
А от хвойні ж дерева,  та ж  ялина чи сосна, які ми прикрашаємо на новорічні та різдвяні  свята,  здається,  зберігають свій зелений покрив круглий рік. Але,  насправді,  це зовсім не так: дерева міняють його протягом всього свого життя, поступово позбавляючись від непотрібної хвої в той момент, коли це необхідно. Цей процес пов'язаний з особливостями протікання обміну речовин, що притаманний даному різновиду.
Ще однією особливістю хвойних дерев є отримання всіх необхідних поживних речовин для існування переважно завдяки фотосинтезу, чим не можуть похвалитися листяні види. Зовнішній вигляд хвої -  особливий, і це  дозволяє їй споживати меншу кількість поживних речовин, ніж звичайному листу. Тому у хвойного дерева  необхідності в частій зміні покриву (голок) немає,  бо для його підтримки  мати підживлення з грунту не обов'язково. 
Особлива форма хвої перешкоджає їй випаровувати воду.А це значить, що хвоя довше  росте на дереві. Коли частина її відмирає і осипається, то на її місці виростає нова, так як у хвойного дерева завжди є можливість без особливих витрат поживних речовин наростити собі нову.
Павло Голубець, помічник лісничого Бірківського лісництва