Інформація

postheadericon СІЯНЦІ В ЛІСОВИХ РОЗСАДНИКАХ ПОТРЕБУЮТЬ ПРОФЕСІЙНИХ РУК

Вирощування лісових насаджень до віку стиглості – справа довготривала і клопітка. А запорукою здорових лісових насаджень, як відомо, є  якісний посадковий матеріал. Тому і необхідно піклуватися про посіви майбутнього лісу у лісових розсадниках, аби закладати ліси з сильних сіянців.

Загальна площа розсадників ДП «Олександрівський лісгосп» -  4,5га, з них посівне відділення - 1,3га. Щороку в підприємстві вирощують близько 0,5 мільйона сіянців 16 порід. Догляд за посівами різноманітний. Це і прополювання від бур’янів,  розпушування ґрунту, притінення, зрошення, боротьба з хворобами та шкідниками. Прополювання та розпушування проводяться комплексно. Розпушують ґрунт для запобігання появи кірки після дощу чи штучного зрошування, під час тривалих посух, щоб зменшити випаровування вологи. Рихлення проводиться, як ручним, так і механізованим способами. Глибина рихлення  залежить від висоти сіянців.

Притінення застосовується для захисту тендітних сходів рослин від прямих сонячних променів та опіків кореневої шийки, а також  для зменшення випаровування води з поверхні ґрунту. Для цього використовується притіняюча сітка, яка виставляються по стрічках посівів. На даний час в Олександрівському лісництві таким способом доглянуті посіви сосни звичайної та кримської - вони найбільш вразливі до прямих сонячних променів.

одним  важливим  заходом догляду за посівним матеріалом є боротьба з хворобами та шкідниками. І, як показує практика,  краще планомірно проводити профілактичні проливання необхідними фунгіцидами, аби не довелося в екстреному порядку рятувати посіви від уражень.

Людмила БОТВЕНКО, в.о. лісничого Олександрівського лісництва