Інформація

postheadericon ОБСТЕЖЕННЯ КЛОНОВОЇ НАСІННОЇ ПЛАНТАЦІЇ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ

Наприкінці вересня 2021 р. співробітниками лабораторії селекції УкрНДІЛГА С.А.Лось, Л.І.Терещенко, інженера лісових культур лісгоспу М.І.Петренка  та  в.о.лісничого Олександрівського лісництва Л.О.Ботвенко було обстежено клонову насінну плантацію сосни звичайної, створену щепленими саджанцями з закритою кореневою системою на території Олександрівського лісництва.

Для щеплення було задіяно кращі нормальні та плюсові дерева. Вік рослин – від 4 до 7 років. З метою визначення стану та інтенсивності репродукції щеп було проведено їх суцільний облік на частині площі. Встановлено, що збереженість рослин становить 84%. Проте у частини з них (6%) прищепа загинула і росте лише підщепа. Всихання деяких сосенок обумовлене пошкодженням кори дикими тваринами. Хвоя деяких рослин уражена грибком, що у випадку значного його поширення призводить до відмирання дерева. Проте стан більшості дерев задовільний.

Інтенсивність репродукції дещо гірша порівняно з минулорічною. Шишки наявні у 15% саджанців, від 1 до 12 шт. на дерево. Минулого року з шишками було кожне п’яте деревце. Слід відзначити, що молоді шишки, які дозріватимуть наступного року, траплялися зрідка. Ймовірною причиною є несприятливі погодні умови під час льоту пилку навесні.

Інженер лісових культур  Микола Петренко