Інформація

postheadericon ЛІС У БІРКАХ ВИСАДЖУВАЛИ ВСІ РАЗОМ

30 жовтня 2021 року  на території Бірківського лісництва ДП «Олександрівський лісгосп» було гамірно – крім працівників лісової охорони до лісу дружно завітали голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Марія Чорна, заступник голови  Андрій Лісота, структурні підрозділи Кіровоградської ОДА, представники органів місцевого самоврядування та ЗМІ, депутати обласної ради, районної ради, міської та Фортечної ради м. Кропивницького, громадськість, Українське товариство мисливців та рибалок, молодіжні організації та студенти, рятувальники, разом понад 150 чоловік.

Всі вони взяли участь у акції «Створюємо ліси разом» у рамках програми Президента «Зелена країна». Головний драйвер реалізації екологічної ініціативи - Державне агентство лісових ресурсів, якому належить 73% лісів України.


  «Створення нових лісів запобігає змінам клімату на планеті, а також запобігає деградації ґрунтів, забрудненню та обмілінню рік, опустелюванню, сприяє збереженню біорізноманіття», - зазначила начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарста Наталія Ревенко. «Висаджування дерев нині стало світовим трендом.  І Кіровоградська область активно долучається до цього процесу. Лісівники Кіровоградщини разом з представниками громадськості, органів місцевого самоврядування, учнями навчальних закладів беруть активну участь у загальнонаціональній толоці. Восени по області висаджено 350 тисяч сіянців, усього до кінця листопада планується висадити 550 тисяч дерев».

 Лісовідновлення - відповідальна робота, що потребує чималих зусиль. Вдала посадка, а це і вчасно та правильно підготовлений грунт, і саджанці високої якості, і найголовніше – дбайливість в догляді, є запорукою високої приживлюваності, хорошого приросту лісових культур, досягнення високої продуктивності лісових насаджень.

 В день проведення акції у Бірківському лісництві на площі 1,8 га висадили 11 тисяч сіянців сосни звичайної.  Загалом по Україні в межах програми Президента “Зелена країна” за три роки мають висадити 1 мільярд нових дерев, за 10 років - збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.

 «Зелена акція» триває.