Інформація

postheadericon ДО УВАГИ МИСЛИВЦІВ: РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ НА ДИКИХ ПАРНОКОПИТНИХ ТВАРИН

Старт сезону - 6 листопада 2021 року. Днями полювання на кабана та козулю  є субота і неділя. Полювання має проходити лише в рамках закону!

  Так, відповідно до ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство» полювати  можна лише за дозвільними  документами, а це:

-         посвідчення мисливця,

-          щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і  порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита,

-         дозвіл на добування мисливських тварин,

-         дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання,

-         паспорт на собак мисливських порід у разі їх використання під час полювання.

У випадку  відсутності хоча б одного з  вищезазначених документів,  на мисливця чекає накладення штрафу. Для громадян  сума становить від 102 до 1020 грн., для посадових осіб - від 510 до 1530 грн.

Мисливцям слід пам’ятати і про дотримання  правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю. Так, під час проведення полювання суворо забороняється:

- направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо зброя не заряджена,

- передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши,

- перебувати  на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.

Заряджати і розряджати зброю лише направивши її вгору або в землю. Пересуваючись через перешкоди, зброю слід тримати розрядженою. Забороняється стріляти на шум, шарудіння, невиразно видимій цілі.  Полювати  лише в умовах повної видимості.  Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником. Стріляти із особливою обережністю, попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин. Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше, ніж через сім-вісім секунд.  У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети. Після пострілу обов’язково  перевірити: чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів?

При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців, тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов'язаний розрядити рушницю. Під час відпочинку зброю необхідно підвішувати або класти на надійну опору в незарядженому стані.

При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді  та в чохлі. Забороняється  стріляти з автомототранспортного засобу,  незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.

  Сезон полювання триватиме  до 26 грудня 2021 року включно.          Лісова охорона закликає всіх мисливців суворо дотримуватися основних правил проведення полювання, правил користування мисливською вогнепальною зброєю, а також проявити культуру полювання, що забезпечить гарний відпочинок, незабутні враження від спілкування з природою.