Інформація

postheadericon ЗАХОДИ ЩОДО ОХОРОНИ ХВОЙНИХ НАСАДЖЕНЬ В ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ПЕРІОД ОБГОВОРИЛИ НА СПІЛЬНІЙ НАРАДІ

1 грудня 2021 року у Кіровоградському обласному управлінні лісового та мисливського господарства провели  нараду з питань охорони хвойних насаджень від незаконих рубок у передноворічний період 2021 року. Участь у заході взяли лісівники, екологи та Перший заступник начальника  управління - головний лісничий Олег Середюк, начальник відділу лісового господарства Лариса Романська, начальник відділу охорони публічного порядку управління превентивної діяльності ГУНП в Кіровоградській області Олександр Компанієць, начальник управління Держекоінспекції Придніпровського округу Володимир Кріпак, заступник директора департаменту екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Валерій Фурманов,  а також головні лісничі державних лісогосподарських підприємств області, обговорили питання забезпечення взаємодії лісівників, правоохоронців та екологів при виконанні заходів, пов’язаних з охороною шпилькових насаджень у передноворічний період.

  Олег Середюк ознайомив присутніх з розпорядженням голови Кіровоградської ОДА від 16.11.2021 р. № 808-р «Про комплекс заходів, пов’язаних з реалізацією новорічних ялинок та охороною хвойних насаджень від незаконних порубок у передноворічний період 2021/22 р.р.» та з наказом Держлісагентства України «Про посилення охорони хвойних насаджень у різдвяно-новорічний період 2022 року».

Лісова охорона поінформувала представників Національної поліції та Держекоінспекції про використання під час реалізації ялинок самоклейок  чи бирок, які містять дані про місце вирощування та реалізації новорічних дерев. Обов’язковою умовою реалізації є також наявність клейма на стовбурі та супроводжувальних документів, які видають лісові господарства.

Учасники спільної наради обговорили низку заходів щодо попередження можливих порушень законодавства й затвердили план проведення спільних рейдів з патрулювання плантацій новорічних ялинок та шпилькових насаджень.

Участь у  нараді взяв і головний лісничий Олександрівського лісгоспу Віталій Попов.