postheadericon НА ОЛЕКСАНДРІВЩИНІ ПОСАДЖЕНО ПЕРШУ В ОБЛАСТІ КЛОНОВУ ПЛАНТАЦІЮ СОСНИ

100 штук привитих саджанців сосни звичайної на площі 0,6 гектара посаджено нинішньої осені на території Олександрівського лісництва ДП «Олександрівське лісове господарство».

Це – результат дворічної роботи олександрівських лісівників та харківських науковців по створенню клонової насіннєвої плантації. До речі, першої у Кіровоградській області.

Як розповів інженер лісових культур підприємства Микола Петренко, співпраця у рамках всеукраїнської «Програми розвитку лісонасіннєвої справи на 2010-2015 роки» між  Олександрівським лісгоспом та  Українським науково-дослідним інститутом лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г. Висоцького (м. Харків) розпочалася у 2012 році. Науковці надають консультаційні, науково-методичні та практичні послуги з впровадження наукових розробок у виробництво, а лісівники вдало реалізують ці рекомендації.

Два роки тому науковці разом з працівниками лісгоспу відібрали 37 плюсових дерев сосни. Нинішнього літа було відібрано живці від 28 дерев та проведено щеплення. Між іншим заготівлю живців у кронах високих дерев проводили за допомогою спеціального підйомника. «При відборі  кращих за продуктивністю і господарською цінністю дерев враховувались як якісні (збіг стовбура, відсутність вад, характер плодоношення), так і кількісні показники (висота і діаметр дерева, протяжність і ширина крони. Тому  впевнений, що новостворені рослини стануть гордістю підприємства,» - наголосив Микола Петренко.