postheadericon „Сталеві м’язи” лісгоспу

 

У гаражі ДП „Олександрівське лісове господарство” зараз працює двадцять один спеціаліст. Серед них – водії вантажних, легкових автомобілів та навантажувачів, трактористи, електрогазозварювальники. Найдосвідченіший з них – тракторист Василь Миколайович Краплина. У цьому колективі він працює вже тридцять сім років, два з яких перебуває на заслуженому відпочинку. Але залишати гараж він поки що не поспішає – роботи тут вистачає всім.

А на роботу його тоді, ще у молоді роки, „посватав” тодішній лісничий Олександрівського лісництва Леонід Панасович Личак. Він був безмежно закоханий у ліс, і цю любов зумів передати і всім своїм підлеглим. Тож й Василь Миколайович на все подальше життя пов’язав себе з колективом лісівників.

Більше двадцяти останніх років він працює на тракторі ЮМЗ-6. Звичайно, списати його вже давно треба, бо строк експлуатації подібної техніки тільки десять років, але в руках ветерана він ще їздить.

А трудових нагород у Василя Миколайовича й не перерахувати – знаки, грамоти, подяки. Добре, що й нинішня молодь у гаражі старанно працює. Свідченням цього є, приміром, диплом Федерації профспілок області „За високу професійну майстерність”, якою нагороджено нинішньої весни водія Сергія Володимировича Кузика.

У гаражі не працьовиті спеціалісти, а й винахідливі. Кожну теплу пору року лісівники зустрічають з острахом. Найзапекліший їх ворог – лісові пожежі. І хоча ДП „Олександрівський лісгосп” й намагається постійно працювати з прибутком, то все ж придбати собі сучасний пожежний автомобіль дозволити не може – занадто дорогий. Керівництво підприємства вирішило піти іншим шляхом – значно економнішим. Лісівники придбали за 3 тисячі гривень пожежний модуль, який встановили в автомобілі „УАЗ”. До нього додали ємність на 500 літрів (1200 гривень),обладнали її шлангами (вартість потрібної кількості шлангів – біля 500 гривень), незначні зварювальні роботи, метал... Словом така „новинка” обійшлася всього біля 5000 тисяч гривень. Длягасіння пожеж придбано і 4 ранцевих вогнегасники. Укомплектований „УАЗ” вже двічі виїжджав на пожежі. Завдяки оперативності вдалося швидко локалізувати у лісі джерела вогню.

А взагалі у гаражі щодня чекають свого виїзду вісім ЗІЛів, по одному ГАЗ-53 та ЗІЛ-130 (самоскид), трактори та легкові автомобілі. Для водіїв та трактористів обладнано дві сучасні побутові кімнати, де в обідню перерву вони можуть пообідати та подивитися телевізор. Поряд з ними і російська лазня. Побувати там працівники можуть після роботи або у вихідний день.