postheadericon СЕЗОН ДЛЯ САДІННЯ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

Декоративні рослини - завжди необхідний атрибут в створенні унікального, сучасного саду чи просто території біля приміщення. Вони завжди доповнюють та надають інідівідуальності вашому озелененню. Рослини зазвичай не мають жодного практичного значення, але служать красивою прикрасою вашої земельної ділянки. Бачили стрункі ялини біля податкової служби в Олександрівці чи біля залізничної станції Фундукліївки? Любувалися самшитом, туями та ялівцем різних видів біля контори ДП „Олександрівський лісгосп”? Хочете щоб ці рослини створювали затишок і красу й біля вашої організації, підприємства чи установи? Проблем немає! Зверніться у будь-яке з лісництв підприємства і вам там покажуть рослини, порадять, як їх садити і як за ними доглядати. Хоча варто відразу сказати, що в догляді більшість з низ зовсім невибагливі. Та є й примхливі, тоді консультації спеціалістів будуть не зайвими.

Взагалі останнім часом декоративні рослини стають усе більш популярними, дуже розвивається культура їх в Європі, Польщі. До того ж, якраз цієї осінньої пори сезон садіння. У асортименті декоративних рослин наших лісництв ви зможете знайти хвойні декоративні рослини (туя, ялівець, блакитна ялина), декоративні кущі (спірея) і багато інших рослин (самшит, калина, декоративна верба). Ось, що пропонують всім бажаючим лісівники Олександрівщини.

Туя західна, висотою 0,4 м і шириною 0,35 м. Повільно зростаючий, вічнозелений, хвойний чагарник округлої форми. При терті листя виділяється запах, який нагадує ананас.

Ялівець блакитний, шириною 0,5-0,8 м. Вічнозелений чагарник росте горизонтально, покриваючи землю. Це один з кращих сортів для надгрунтового покриву і навіть може бути використаний в якості газону.

Ялівець горизонтальний, шириною 0,5 м. Вічнозелений чагарник, відноситься до сімейства Кипарисові. Крона його стелеться над землею, покриваючи довгими гілками. Гарно підходить до міських умов.

Ялівець козацький - красива декоративна рослина. Рослина зелено-синього кольору. Особливістю цієї рослини є те, що вона росте не у висоту, а в широчінь. В процесі зростання козацький ялівець застеляє теріторію суцільним красивим чагарником.

Туя західна до грунтів невимоглива, але віддає перевагу родючим суглинкам. У дорослому вигляді досягає зростання 3-3,5 у висоту і 0,7-0,9 м в ширину.

Ялівець колоновидний 1,2-1,4 м. Найбільш популярна - колоновидна форма ялівця. Ця рослина має приємний, відомий запах ялівцю. У дорослому віці ялівець виростає до 3-4 метрів.

Ялина блакитна. Блакитна ялина вважається деревом, яке символізує статус і успіх. Дуже красиве і розкішне дерево, яке буде радувати вас своєю красою круглий рік.

Це лише невеликий перелік з сорока видів найменувань декоративних рослин, яких, приміром, має у продажу Бірківське лісництво. Якщо вас щось зацікавило, звертайтеся, будь ласка, за тел. 0674700160 або 0673656220.

Микола Петренко,

інженер лісових культур ДП „Олександрівський лісгосп”.