postheadericon У ЛІСІ ПІД РОЗУМІВКОЮ ГОТУВАЛИ ЮНИХ ПАТРІОТІВ

Вперше за підтримки Міністерства молоді та спорту,  а також Кіровоградської ОДА та Олександрівської РДА  поблизу села Розумівки, на території Бірківського лісництва ДП „Олександрівський лісгосп”, було проведено Всеукраїнський табір „Розумівка – Холодний Яр. Повстанські стежки Чорного Ворона".

Табір було розташовано в історичному місці – у лісовому урочищі на околиці села, де знаходиться могила отамана Чорного Ворона – Миколи Скляра і його побратимів. У часи української революції в урочищі під час бою із більшовиками полягли близько трьохсот повстанців. Згодом ці події лягли в основу історико-документального роману Юрія Горліса-Горського „Холодний Яр", пам’ятник якому встановлено у цій місцині. 
Понад 60 дітей із Кіровоградщини та інших областей проживали у наметовому містечку. Військово-патріотичні заходи на базі табору тривали протягом чотирьох днів. Інструкторами табору були бійці 3-го окремого полку спеціального призначення, волонтери, фахівці центру медико- психологічного центру „Компас", інструктори федерації панкратіону, тренери обласного центру туризму та краєзнавства, які організували навчання з тактичної медицини, тактико- спеціальної, психологічної та фізичної підготовки. Для учасників табору також було організовано заходи історичного і культурно-просвітницького характеру, зокрема, екскурсії, відвідування музею „Холодного Яру", обговорення на патріотичну тематику з участю науковців Юрія Митрофаненка, Олександра Ратушняка, Андрія Домаранського.

На галявині у лісі демонструвався документальний фільм «Холодний Яр”, також героєм патріотичної вечірки був лідер групи „Широкий лан" Святослав Бойко, який дорогою в АТО заїхав привітати піснями молодь та жителів села. Учасники по закінченню табору отримали дипломи та цінні подарунки.