postheadericon У знам’янському лісі застрелили хворого на чуму кабана

Минулого тижня в угідді Дмитрівського лісництва Знам’янського району застрелили дикого кабана – аби промоніторити циркуляцію вірусу африканської чуми свиней. Згодом наявність вірусу підтвердили в лабораторії. Наразі інших випадків захворювання на АЧС не зафіксовано.

“22 грудня в Чутяно-Дмитрівському мисливському угідді Дмитрівського лісництва Знам’янського району зареєстровано випадок африканської чуми свиней у дикого кабана. Біологічний матеріал був відібраний у тварини, відстріляної кількома днями раніше з метою моніторингу циркуляції вірусу АЧС”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією Держпроспоживслужби, під час епізоотичного обстеження цих мисливських угідь випадків підозри на захворювання африканською чумою свиней та загибелі серед диких кабанів не виявлено. Серед поголів’я домашніх свиней в колективних та приватних господарствах навколишніх районів ситуація також стабільна.

Нагадаємо, у військовій частині в Олександрії загинуло 35 свиней. Після перевірки з’ясувалося, що тварини померли від африканської чуми свиней. Згодом задля безпеки у військовій частині безкровне умертвіння, спалювання та захоронення трупів тварин у кількості 66 голів.

Окрім того, у Новоукраїнському районі обіцяли повернути кошти за вилучених свиней. Також від африканської чуми свиней на Кіровоградщині помирали дикі тварини. Зокрема, на території урочища «Воловик» Голованівського лісництва виявлено 15 трупів диких кабанів.