postheadericon У Кіровоградському облуправлінні провели засідання колегії

30 серпня, в обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Наталії Ревенко відбулося засідання колегії. На засіданні були присутні керівники, головні спеціалісти та лісничі лісогосподарських підприємств.

На порядку денному розглядалось питання виконання заходів з охорони лісів від пожеж. Начальник відділу лісового господарства Лариса Романська зазначила, що з початку пожежо-небезпечного періоду в підвідомчих лісах виникло 5 випадків низових пожеж на площі 2,28 га. З метою попередження виникнення лісових пожеж та розповсюдження їх на значні території лісогосподарськими підприємствами створено 417 км мінералізованих смуг та проведено догляд за ними протяжністю 2854 км. Лісова охорона провела 925 рейдів по виявленню порушників Правил пожежної безпеки в лісах.

 За словами головного спеціаліста відділу Володимира Мінича, нинішнього року державними лісогосподарськими підприємствами проведено санітарно-оздоровчі заходи на площі 2131 га, у тому числі рубки догляду – на площі 730 га, санітарні рубки - на площі 1173 га, лісовідновні - на площі 60 га.

Крім того обговорювалося питання стосовно рекреаційної діяльності підприємств. На території лісового фонду, який знаходиться в користуванні державних лісогосподарських підприємств області,  діє 69 рекреаційних пунктів та місць відпочинку. Шість з них створено протягом 2018 року в Голованівському лісгоспі.

Наталія Ревенко звернула увагу підлеглих на те, щоб лісогосподарськими підприємствами та їх структурними підрозділами приділялось більше уваги поліпшенню зовнішнього вигляду та зручності місць лісової рекреації.

Начальник управління наголосила на необхідності забезпечення посиленої охорони лісових насаджень від пожеж та інших порушень лісового законодавства, а також посиленні співпраці із засобами масової інформації щодо інформування населення про пожежну обстановку та відповідальність за порушення правил пожженої безпеки в лісах.