postheadericon ЯК СПРАЦЮВАЛИ ЛІСІВНИКИ З ПОЧАТКУ РОКУ?Упродовж весняної лісокультурної кампанії державними лісогосподарськими підприємствами створено лісових насаджень всього на площі 339,4 га, в тому числі 138 га  захисних лісових насаджень. На осінь запланована посадка 62 га нових лісів.

Для забезпечення майбутніх лісопосадок власним садивним та посівним матеріалом у лісорозсадниках висіяно лісового насіння на площі 3,5 га. Асортимент деревних і чагарникових лісових порід, насіння яких заготовлюється підприємствами, налічує близько 30 видів. У лісовому фонді закладено 13,7 га плантацій новорічних ялин.

За 8 місяців реалізовано 57,5 тисячі штук декоративного посадматеріалу на суму        1 млн. 431 тис. гривень.

З початку року в підвідомчих лісах виникло 5 випадків лісових пожеж на площі 2,28 га (ДП «Світловодський лісгосп»).

З метою попередження та розповсюдження вогню на значні території створено 417 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними на проміжку 2854 км. Проведено 925 рейдів з виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах, під час яких виявлено 4 порушників, їх притягнуто до адміністративної відповідальності.

Захист лісів від шкідників та хвороб проведено на площі 6,6 тис. гектарів.

Виявлено 15 випадків незаконних рубок, об’єм яких становив 129 кубометрів. Лісовому господарству завдано збитків на суму 1014 тис. гривень. До правоохоронних органів передано матеріали по 6 випадках незаконних рубок.

Від усіх видів рубок заготовлено 109 тис. кубометрів ліквідної деревини.  Реалізовано в круглому вигляді 110 тис. кубометрів.

На деревообробних дільницях перероблено 7,7 тис. кубометрів деревини та випущено товарної продукції на суму 32,4 млн. гривень.

Ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини становила 1286 грн., що на 107 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Обсяг реалізованої продукції зріс на 113,6 % порівняно з попереднім роком і становить 171,2 млн. гривень.

Ведення мисливського господарства на території області здійснюють 30 користувачів мисливських угідь. Районними мисливствознавцями складено 27 протоколів на порушників правил полювання.

На ведення лісового та мисливського господарства дев’ятьма державними лісогосподарськими підприємствами Кіровоградщини спрямовано близько 110,7 млн. грн., із них 105 млн. грн., або 96 %, - власні кошти підприємств;  4,1 млн грн., або 3,6 %, - асигнування із загального фонду державного бюджету; 1,52 млн. грн. - одержали лісівники з коштів місцевого бюджету.

До бюджетів усіх рівнів та єдиного соціального внеску лісгоспи сплатили 63,1 млн. грн. Збільшено заробітну плату штатних працівників на 111 %  порівняно з минулим роком. Середня заробітна плата становить  12600 грн.

На території лісового фонду діє 69 рекреаційних пунктів та місць відпочинку.

В області працюють 39 шкільних лісництв.