postheadericon НА ЇХ ПЛЕЧАХ ТРИМАЮТЬСЯ ЛІСНИЦТВА

Вони - молоді і завзяті. Приміром, Віталію Попову лише 29 років. Іншим чоловікам ледь за 30. Обіймають вони у ДП «Олександрівський лісгосп» дуже відповідальні посади. Вони очолюють лісництва. Та не зважаючи на свій не досить солідний вік, мають достатньо знань і досвіду, щоб керувати цілим лісництвом.

Андрій Литвин ось уже як 3 роки  лісничий у Бірківському лісництві. А в цій галузі ще з 2008 року. Олександр Чорнобай 8 років як працівник лісгоспу, а посаду  лісничого в Червоно-Нерубаївському посідає 4 роки.

Віталій Попов лише рік керує Новомиргордським лісництвом. Він і найкоротший час працює в лісовому господарстві – 4 роки. Та все ж йому це вдається дуже добре. Олексій Уфімцев взагалі 5 років працює лісничим. Він і найдавніше з усіх прийшов працювати у цю галузь – ще з 2005 року.

Робота їхня зовсім нелегка, адже обов’язків вистачає. Та і на їхніх молодих плечах відповідальність за чималі території угідь і за роботу на них великої кількості працівників.

А площі немалі. Під наглядом Андрія – 6100 га лісу, у Олексія площа лісництва займає 4130 га, у розпорядженні Віталія – 3405 га лісових масивів, а в Олександра –  5700 га. Тож роботи на цих територіях сповна – охорона,  контроль за чисткою, вирубкою та насадженням лісу, за збиранням і посівом насіння, і багато іншого. Крім того вистачає і паперової роботи. І всюди має бути особистий контроль та безпосередня участь.

Та найголовніший їхній обов’язок збереження  і примноження лісу. Наприклад, територія лісництва Віталія поповнилось на 7 га молодих дерев, в Олександрівському лісництві Олексія з’явилось 8 га нових насаджень, робітники Бірківського лісництва під керівництвом Андрія засадили молодими деревами 10 га масивів, В Олександровому Червоно-Нерубаївському лісництві в цьому році – 10, 4 га молодих насаджень на зрубах. Цей «урожай» уже скоріше за все збиратимуть інші лісівники, адже це буде через багато десятиліть. Бо основні площі територій всього лісового господарства району засаджено дубами, яким потрібно понад століття, щоб стати зрілими деревами.

Лісничі кажуть, що постійно відчувають підтримку і допомогу своїх колективів. Тому у такому успішному ритмі  планують працювати і далі.