postheadericon Оникіївські лісівники проводять моніторинг шкідників.

Ясенева смарагдова златка відноситься до групи агресивних стовбурових шкідників, здатних поселятися на живих, зазвичай ослаблених деревах, що неминуче приводить їх до загибелі. Розвиваються на деревах роду ясена, а також на деяких видах в’язів і горіхів.

У заселених златкою дерев всихання починається з верхньої частини крони і поступово поширюється нижче, на стовбурах з’являються водяні пагони, а біля основи стовбура – коренева поросль. При високій щільності заселення загибель дерева настає на другий рік, але можуть утворюватися і хронічні вогнища шкідника, що діють більш тривалий час. На великих деревах златка розвивається протягом декількох років, викликаючи їх поступове ослаблення. На ранніх стадіях (перший рік) заселення дерев Златкою встановити досить важко.

Саме тому ДП «Оникіївське лісове господарство» закуплено ще в травні місяці та розміщено в ясенових насадження лісового фонду 20 феромонних пасток, для проведення нагляду та вчасного виявлення карантинного шкідника – ясеневої смарагдової вузькотілої златки (Agrilus planipennis Fairmaire). Вони були розміщені в ясеневих насадженнях Новоукраїнського, Оникіївського, Тишківського та  Червоно-Нерубаївського лісництв.

Для збільшення площі спостережень, в кінці червня місяця закуплено ще 6 пасток. Відповідно до наданих рекомендацій, лісова охорона обов’язково, систематично, проводить їх огляд.

На даний час, не буде зайвим сказати, слава Богу, наявність карантинного шкідника не виявленою.


Прес-служба

Оникіївського лісгоспу